پرش به محتوای اصلی

اخبار

رونمایی از سامانه مدیریت و نظارت بر دسترسی راه دور پارس پم

رونمایی از سامانه مدیریت و نظارت بر دسترسی راه دور پارس پم
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: سامانه مدیریت و نظارت بر دسترسی راه دور پارس پم مرکز آپا شاهرود یک راه حل موثر جهت مدیریت، کنترل و نظارت بر فعالیت‌های کاربران و کارمندان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، سید یاسر حسن پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به اهمیت کنترل و نظارت بر عملکرد کارمندان گفت: سامانه مدیریت و نظارت بر دسترسی راه دور پارس پم مرکز آپا شاهرود یک راه حل موثر جهت مدیریت، کنترل و نظارت بر فعالیت‌های کاربران و کارمندان است.
حسن پور ضمن تاکید بر اهمیت دسترسی امن و کنترل شده در راستای برقراری تعاملات درون یا برون سازمانی گفت: گوناگونی نرم‌افزارها و سیستم‌های عامل مورد استفاده و همچنین وابستگی تمامی بخش‌های سازمان به سامانه‌های نرم افزاری سبب شده است تا بستری مستعد برای اقدامات مخرب سهوی و یا برنامه ریزی شده شکل بگیرد. در همین راستا، بازدارندگی، پیشگیری، تشخیص و حسابرسی 4 اصل مهم و حیاتی در مدیریت دسترسی‌های محلی و راه دور می‌باشد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت آسان و قدرتمند برای کاربران و مدیران سامانه، ثبت دقیق وقایع در طول ارتباط کاربران با منابع شبکه، پشتیبانی از پروتکل رایج دسترسی راه‌دور را از مهمترین ویژگی های سامانه مدیریت و نظارت بر دسترسی راه دور پارس پم عنوان کرد.
حسن پور گفت: این سامانه دارای مجوز دانش بنیان می باشد و امکان نظارت بلادرنگ و ضبط نشست‌ها جهت پیگیری فعالیت کاربران در مواقع بحرانی را فراهم میسازد. متقاضیان می توانند برای استفاده از این سامانه به سایت مرکز آپا دانشگاه شاهرود به آدرس https://cert.shahroodut.ac.ir/ مراجعه نمایند.
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۴۶
تعداد بازدید : ۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید