پرش به محتوای اصلی

اخبار

کسب رتبه اول استان سمنان در شاخص مشترکین FTTH

کسب رتبه اول استان سمنان در شاخص مشترکین FTTH
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، از کسب رتبه اول استان سمنان در شاخص مشترکین سرویس FTTH (فیبرنوری تا منزل) خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، سید یاسر حسن پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از کسب رتبه اول استان در شاخص درصد مشترکین سرویس FTTH (فیبرنوری تا منزل) خبر داد و گفت: از تعداد 215571 خانوار استان تعداد 4882 خانوار (2.265 درصد) مشترک این سرویس هستند و کلیه این سرویس ها در استان توسط شرکت مخابرات ایران به مشترکین ارائه می شود .
حسن پور در ادامه افزود: شرکت مخابرات ایران به عنوان اپراتور پیشرو در اجرای طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها، در بین استان های سراسر کشور، بیشترین درصد خانوار (17.521 درصد) را در استان سمنان تحت پوشش شبکه فیبرنوری FTTX قرار داده است.
وی همچنین تصریح کرد: هم اکنون تعداد 35728 پورت از طریق فناوری FTTH و تعداد 2042 پورت از طریق فناوری VDSL در استان نصب گردیده، که می تواند 17.521 درصد از خانوارهای استان را تحت پوشش شبکه دسترسی فیبر نوری قرار دهد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: با توجه به لزوم توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری ، این طرح نیز مانند دیگر پروژه های وزارت ارتباطات در دستور کار و در حال پیگیری است.
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید